Menu

Co gryzie Marioosza J ???

Radio Afera, refleksje i przemyślenia, audycje i ich tematy, najciekawsze myśli i wypowiedzi, wpadki antenowe i przejęzyczenia ... moje marzenia i tęsknoty, kawałki mojej duszy, które odsłaniam co wtorek.

O mnie ... czyli why kolejny blog ...

marioosz1979

 Na mostku w TaizeJestem jeszcze 26-latkiem. Cóż, 9 września już niedługo, więc jakby ktoś chciał przysłać mi jakiś prezencik, to zaznaczam, że potrzebuję pilnie nowego sprzętu komputerowego. Mój wysłużony zestaw nabyty za dwuletnie studenckie oszczędności nadaje się już tylko do grania w pasjansa i słuchania muzyki. A ja potrzebuję sprawnego sprzętu, gdyż jest on obecnie moim narzędziem pracy twórczej, na której wprawdzie nie zarabiam nic i do której raczej dokładam, ale która daje mi tyle satysfakcji i sił, że mogę potem cały tydzień zarabiać pieniądze na jedzenie i nie mieć wyrzutów sumienia, że gubię swoją pasję. Od wielu wielu lat - a konkretnie od obejrzenia pierwszego odcinka "Nothern Exposure - Przystanek Alaska" i wysłuchaniu niesamowitych filozoficznych wywodów Chrisa O Poranku - moją pasją i marzeniem stało się radio. Długo nie wiedziałem co z tymi marzeniami zrobić. Aż pewnego dnia, na przesłuchaniach do chóru gospel (to moja kolejna pasja), poznałem ludzi, dzięki którym obecnie mogę realizować swoje marzenia. Stacja www.sluchaj.com jest niewielka, a redakcja w 100% wirtualna. I czasem zastanawiam się czy słucha mnie choć jedna osoba ... I wiecie co? Nawet choćby nie słuchał mnie nikt, to przyjemność mówienia do mikrofonu i magia tego, że mój głos płynie sobie gdzieś w internetową przestrzeń, jest tak urzekająca, że nie mógłbym z niej zrezygnować. Tak jak nie mogę oprzeć się słuchaniu muzyki filmowej, o której jest właśnie moja audycja. Kiedy zakładam słuchawki nie jestem już tym samym Mariuszem, specjalizującym się w finansach przedsiębiorstw, ale radiowym Prezenterem, który opowiadając o filmach i muzyce sam staje się ich częścią - walczy w gwiezdnej flocie u boku Obi One'a, zakochuje się w Julii, śpiewa razem z zespołem Metra o Wieży Babel, czy też razem z Willem Hunting'iem buntuje się z wyboru. To ja ... a raczej, to co od wielu lat domaga się, by stać się nie tylko pasją, ale i sposobem na życie.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • tomoeame

  Gratuluję Mario! Swoją drogą to na prawdę fajnie piszesz. Czekam więc na więcej :)

 • drproctor

  A zatem mój marketing agresywny nareszcie poskutkował. Ale największą satysfakcję mam nie dlatego, że "uległeś", ale dlatego, że już po pierwszym wpisie widać, że miałem rację - że pisać powinieneś, bo umiesz!
  Będę śledził Twoje postępy.

 • Gość: [Zaki :)] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No ja Cię słucham więc zazwyczaj mówisz przynajmniej do mnie :D (a na pewno nie jestem jedyna)
  Rozwijaj swoje pasje i swoje talenty :)
  Pozdrowionka :*

 • Gość: [Karol] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wiesz dobrze, że jeżeli tylko mam dostęp do sieci, to jestem w stanie słuchać Twojej audycji bez użycia komputera.... Poza tym - to chyba nie pierwszy twój blog...

© Co gryzie Marioosza J ???
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci